Dlaczego warto odwiedzić nadmorską Jastarnie?

Jastarnia jest znanym raczej wszystkim miastem typowo wypoczynkowym znajdującym się w województwie pomorskim, na Mierzei Helskiej. Jeśli zastanawiasz się nad wakacyjną destynacją to poniższy artykuł udowodni ci, dlaczego warto jest wybrać właśnie tę miejscowość.

Olbrzymi wybór kąpielisk z licznymi atrakcjami

W Jastarni znajduje się obecnie aż sześć kąpielisk morskich, trzy przystanie morskie oraz port rybacki. W wielu z tych miejsc można wziąć udział w licznych kursach między innymi z żeglowania, motorów wodnych czy zyskującego popularności w ostatnich sezonach kitesurfingu, czy windsurfingu.

Aktywny wypoczynek i nie tylko

Jastarnia ma jednak do zaoferowania turystom nie tylko kąpiele w wodzie morskiej i sporty wodne. Miłośnicy jazdy na rowerze będą w siódmym niebie, bowiem miasteczko to ma wiele ścieżek rowerowo-przyrodniczych, a także wytyczony szlak historii militarnej. W centrum miejscowości znajduje się także miejska biblioteka publiczna, w której wypożyczyć można wiele ciekawych książkowych pozycji idealnych do czytania na plaży. Dla osób preferujących kino także niczego nie zabraknie bowiem nawet i taki sposób spędzania wolnego czasu jest w Jastarni możliwy.

Kościół Rybacki w Jastarni

W okresie letnim (i nie tylko!) w owym kościele odbywają się liczne koncerty organowe. Dla miłośników muzyki z pewnością będą one ciekawym urozmaiceniem odpoczynku. Sam budynek jednak uważany jest za jeden z ciekawszych zabytków, więc niezależnie od upodobań muzycznych i wyznawanych religii z pewnością warto go zobaczyć.

Szeroki wybór noclegów

W ofercie znaleźć można nie tylko drewniane domki letniskowe, ale i kilkugwiazdkowe hotele.  Każdy więc znajdzie coś dla siebie.