Atrakcje turystyczne w okolicy Dąbek

Osoby, wybierające jako miejsce wakacyjnego wypoczynku nadmorskie Dąbki, nie powinny wrócić z wakacji z uczuciem niedosytu.

Ta niewielka wioska letniskowa, położona pomiędzy morskim brzegiem a wodami Jeziora Bukowo, jest miejscem, w którym można zrelaksować się i odpocząć od wielkomiejskiego gwaru. W jej sąsiedztwie łatwo natomiast o miejsca ciekawe pod względem przyrodniczym, historycznym i rozrywkowym.

Dąbki – Jezioro Bukowo, kanał Szczuczy i nie tylko

Oprócz opalania się na nadmorskiej plaży lub kąpieli w wodach Bałtyku, można w Dąbkach skorzystać z atrakcji oferowanych przez spokojniejszy i mniejszy akwen wodnych. Na chętnych czekają nie tylko tereny spacerowe nad samym jeziorem, lecz również miejsca, w których można wypożyczyć sprzęt pływający. Osoby, odwiedzające Dąbki mogą więc wybrać się w krótki rejs i podziwiać brzegi Bukowa i zabudowania miejscowości z wody.

Jezioro posiada również połączenie z Morzem Bałtyckim. Kanał Szczuczy, bo o nim mowa, jest położony kilka kilometrów od centrum miejscowości, jednak odległość nie odstrasza turystów – obiekt ten jest popularnym celem spacerów. Wielu z nich traktuje też Dąbki jako bazę wypadową do wędrówek lub wycieczek rowerowych po licznych w tej okolicy szlakach turystycznych.

Dąbki – ciekawe miejsca w okolicy

Osoby, wypoczywające w Dąbkach, mogą również pokusić się o nieco dalsze wyprawy. Okolice tej miejscowości obfitują w atrakcje, które mogą umilić pobyt. W najbliższym sąsiedztwie za obiekty takie mogą przykładowo uchodzić:

  • park wodny w Darłówku,
  • port w Darłówku,
  • zamek w Darłowie,
  • prywatne muzeum pojazdów wojskowych w Malechowie.

Wiele sposobów spędzenia wolnego czasu oferują również pobliskie duże miasta, takie jak Słupsk i Koszalin – odwiedzający Dąbki nie powinni więc narzekać na nudę.