W Sławnie samochód bez tablic rejestracyjnych zaprowadził policję do poszukiwanego mężczyzny

W Sławnie jeden z samochodów przyciągnął uwagę lokalnej policji podczas rutynowego patrolu ulic. Wóz, a konkretniej Ford Transit, nie posiadał tablic rejestracyjnych, co natychmiast wzbudziło podejrzenia służb mundurowych. Funkcjonariusze zdecydowali się zatrzymać pojazd w celu dokonania szczegółowej kontroli. 51-letni kierowca, którym okazał się być poszukiwany przez sąd, został aresztowany i przetransportowany do zakładu karnego. Czeka go tam teraz trzy lata pozbawienia wolności.

Kiedy patrole policyjne dokonywały kontroli na ulicy Koszalińskiej w Sławnie, natknęły się na pojazd bez tablic rejestracyjnych. Samochód prowadził 51-letni obywatel Danii, którego nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia. Policja podjęła decyzję o przeprowadzeniu testu alkoholowego, który potwierdził trzeźwość mężczyzny. Pomimo tego, dalsze badanie doprowadziło do znalezienia niewielkiej ilości narkotyków – metaamfetaminy – przy osobie kierowcy. Jak później wykazało śledztwo, mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Gdańsku, co skutkowało jego aresztowaniem i przewiezieniem do zakładu karnego.

Kierowca został również poddany badaniu krwi w celu potwierdzenia lub wykluczenia obecności innych substancji psychoaktywnych w jego organizmie. Jak podaje rzecznik prasowy powiatowego komendanta policji w Sławnie, asp. sztab. Kinga Warczak, 51-letni mężczyzna odbywa obecnie karę pozbawienia wolności nałożoną przez sąd.