Drużyna Szpiku i ich niezwykła podróż po Polsce dla dobra chłopca chorego na nowotwór

W Szkole Podstawowej w miejscowości Sławsko, w gminie Sławno, miało miejsce nietypowe spotkanie. Wolontariusze z Drużyny Szpiku rozpoczęli akcję pomocy dla małego pacjenta onkologicznego – chłopca imieniem Franek. Drużyna, składająca się głównie z motocyklistów, planuje pokonać aż 4 tysiące kilometrów na dwóch kółkach, szerząc Dobro po całym kraju.

Grzesiek i Przemas to dwa kluczowe nazwiska w składzie Drużyny Szpiku. Grzesiek to dumny ojciec dwóch dzieci, mąż, ale przede wszystkim krwiodawca z wieloletnim stażem. Dodatkowo jest właścicielem hurtowni budowlanej i zapalonym motocyklistą, który swoją pasję podróżowania na dwóch kółkach połączył z pragnieniem pomagania innym. Natomiast Przemas to również mąż i ojciec oraz dawca krwi. W dodatku jest potencjalnym dawcą szpiku i od kilku lat aktywnie reprezentuje Drużynę Szpiku, biorąc udział w różnych wydarzeniach sportowych – biegach i rajdach rowerowych. Wspólnie z Grześkiem postanowili połączyć swoje pasje i zaangażować się w projekt o nazwie Motto Pomaganie.

Informację o ich wizycie w szkole SP Sławsko przekazała nauczycielka Grażyna Antosik. Z ogromnym podziwem mówiła o działalności obu panów, którzy swoją miłość do motocykli połączyli z pragnieniem niesienia pomocy najbardziej potrzebującym.