Ostrzeżenie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa dla mieszkańców Koszalina i okolic: nadchodzą zawieje i zamiecie śnieżne

Mieszkańcy Koszalina i okolicznych terenów otrzymują powiadomienia SMS od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB). Wiadomości te przekazują istotne ostrzeżenia dotyczące nadciągających niebezpiecznych warunków pogodowych, takich jak zawieje i zamiecie śnieżne, silne porywy wiatru oraz intensywne opady śniegu.

(IMGW) dla regionu koszalińskiego wydało następujące prognozy: przewiduje się wystąpienie opadów śniegu, które mogą spowodować wzrost pokrywy śnieżnej o 10 cm, a w niektórych miejscach nawet do 15 cm. Przewidywane są również silne podmuchy wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, z porywami dochodzącymi do siły 75 km/h. Porywy te mogą czasami osiągnąć nawet 90 km/h w ciągu dnia i pochodzić będą one z kierunku zachodniego i północno-zachodniego.

Do tego zgłaszane są prognozy na zawieje śnieżne, które będą wynikiem kombinacji intensywnych opadów śniegu i silnego wiatru o prędkościach do 55 km/h, z porywami sięgającymi do 90 km/h, nadciągającego z zachodu. Dodatkowo, istnieje także ryzyko przerywania dostaw prądu w wyniku tych ekstremalnych warunków pogodowych.

Obywatele są zalecane do podjęcia odpowiednich środków ostrożności, w tym zabezpieczenia wszelkich przedmiotów, które mogą zostać porwane przez silny wiatr.