Chłodna noc w województwie zachodniopomorskim: Ostrzeżenie przed przymrozkami wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Nadchodzi kres ciepłych nocy w naszym regionie. Zgodnie z informacjami od ekspertów, w najbliższą noc możemy spodziewać się znacznego spadku temperatury, która może osiągnąć wartości poniżej punktu zamarzania. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał oficjalne ostrzeżenie dla mieszkańców województwa zachodniopomorskiego.

Instytut prognozuje, że temperatura powietrza może spaść nawet do -2°C, a przy samym gruncie temperatury mogą wynosić nawet -5°C. Szanse na wystąpienie tak niskich temperatur to aż 80 procent. Ostrzeżenie przed przymrozkami pozostaje ważne do godziny 8 we wtorek.

Dla rezydentów regionu zachodniopomorskiego prognozowana jest również obfite zachmurzenie w nocy z poniedziałku na wtorek. Możemy spodziewać się krótkotrwałych opadów deszczu, które z czasem ustaną. Niektóre obszary mogą doświadczyć mgły, która ograniczy widoczność do zaledwie 300 metrów. Temperatury będą wahać się od -2°C, -1°C na południowym wschodzie do 2°C, 3°C nad morzem. Spodziewane są słabe wiatry z południa.

W trakcie dnia we wtorek prognozowane jest małe do umiarkowanego zachmurzenie. Maksymalne temperatury powietrza oscylować będą w granicach od 9°C do 12°C. Przewiduje się również słabe do umiarkowane wiatry, które wieczorem mogą stać się porywiste i pochodzić z kierunku południowo-wschodniego.