Festiwal Filmoniada otwarty – atrakcje dla dzieci w Koszalinie

Koszalin stał się gospodarzem nowej odsłony Dziecięcego Festiwalu Sztuki Filmowej Filmoniada. Jest to wydarzenie, które z całą pewnością dostarczy mnóstwo rozrywki dla najmłodszych uczestników. Jak co roku, inauguracja Festiwalu miała miejsce poprzez jaskrawy, pełen barw korowód, który przemierzył ulice centrum miasta.

Repertuar festiwalowy jest bogaty i różnorodny, jak zawsze uwzględniając m.in. seanse filmowe, ekspozycje artystyczne oraz koncerty. Każda edycja tego wydarzenia ma swoje unikalne hasło przewodnie. Tym razem, podczas ósmej edycji Filmoniady, skupiamy się na temacie „zwierzęta na ekranie”. Jednym z gości specjalnych jest Maria Apoleika, artystka tworząca niepowtarzalne ilustracje ukazujące interakcje między psami a ich opiekunami, znane jako „Psie Sucharki”. W programie zarezerwowano także czas na spotkania z behawiorystami psimi.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie można znaleźć szczegółowy harmonogram Festiwalu. W następnym weekendzie czeka na Was szereg atrakcji, w tym warsztaty prowadzone przez Alicję Janosz pod tytułem „Mam Głos” i Interaktywny Koncert Familijny o nazwie „Kalejdoskop Marzeń i Snów”.

Oficjalne otwarcie tegorocznej edycji Filmoniady miało miejsce w czwartek, kiedy to kolorowy pochód przemierzył ulice Koszalina. Festiwal został uroczyście otwarty przez prezydenta Piotra Jedlińskiego oraz Alicję Janosz, która jest jedną z głównych gwiazd wydarzenia.