Co warto wiedzieć o sanatorium w Dąbkach?

Dąbki w zachodnio-pomorskim, to nie duża wieś, w okolicy Darłowa. Leży ono w sąsiedztwie zarówno morza jak i jeziora Bukowo. Sprawia to, że jest to jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc na zachodnim brzegu Bałtyku.

Można tu zarówno oddawać się morskim kąpielom, jak i wędkować i uprawiać sporty wodne. Jednak największy atut tutejszego miejsca nie jest widoczny gołym okiem. Specyficzny klimat i panujące tu waruki, sprawiają, że Dąbki są znanym uzdrowiskiem.

Uzdrawiająca aura Dąbek

Nadmorskie powietrze w dąbkach, połączone z bliskością lasu i jeziora sprawiają, że ma ono wyjątkowe wartości zdrowotne dla organizmu człowieka. Z tego powodu w dąbkach funkcjonuje siedem zakładów lecznictwa uzdrowiskowego. Do Dąbek przybywają zarówno starsi kuracjusze jak i dzieci w wieku 3-6 lat. Pobyt w dąbkowskim sanatorium świetnie działa na różnego rodzaju alergię i choroby płuc. Ponadto leczy się tu choroby ortopedyczno-urazowe, reumatyczne, kardiologiczne i nadciśnienie, a także choroby układu endokrynologicznego.

Kuracjusze mogą miło spędzić czas spacerując tutejszą piękną promenadą i pływając w pobliskim kąpielisku. Przez Dąbki biegnie rozległa trasa rowerowa, którą można dotrzeć do Darłowa, a nawet Koszalina. To świetne miejsce dla tych, którzy dbają o zdrowie i lubią aktywnie spędzać czas.

Uzdrowisko Dąbki obejmuje również pobliską wieś Porzecze gdzie występują pokłady torfu leczniczego, zwanego popularnie borowiną. Potwierdzono korzystne działanie kąpieli błotnych w borowinie na schorzenia reumatyczne takie jak choroba zwyrodnieniowa stawów. Jest to dodatkowy powód dla, którego warto odwiedzić ten region.