Dlaczego warto odwiedzić Jastrzębią Górę?

Odpowiedź jest prosta! Jastrzębia Góra będzie idealnym wyborem. Znajduje się blisko plaży, dojście na nią zajmie Ci zaledwie kilka minut.

Jakie atrakcje czekają na Ciebie w Jastrzębiej Górze?

Oj, jest w czym wybierać! Nie wiem, czy słyszałeś o Promenadzie Światowej. Jest to najbardziej rozrywkowa część tej miejscowości. Oprócz posłuchania dobrej muzyki i zatańczenia można tam jeszcze dobrze zjeść. Na pewno czas upłynie Ci tam miło i przyjemnie. W Jastrzębiej Górze znajduje się też najbardziej wysunięte na północ miejsce w Polsce, czyli Gwiazda Północy. Ta miejscowość charakteryzuje się też unikatowym wybrzeżem klifowym i przepiękną plażą. Jednym z zejść do morza jest Lisi Jar.

Wąwóz ten jest częścią Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i przejście nim z pewnością dostarczy Ci wiele pozytywnych wrażeń. Jeśli udasz się na spacer ulicą Bałtycką, to zobaczysz liczne zabytki, z których słynie ta miejscowość. Chcesz zobaczyć piłkarza, piosenkarza, czy postać z bajki? Udaj się do Muzeum Figur Woskowych w Jastrzębiej Górze. To miejsce spodoba się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Czy nie wyglądają oni realistycznie? Na Przylądku Rozewie znajduje się najstarsza latarnia morska na polskim wybrzeżu. Gdy wejdziesz do środka, zobaczysz eksponaty znajdującego się w niej muzeum. Oprócz tego, na terenie Jastrzębiej Góry znajdziemy wiele placów zabaw, co na pewno spodoba się wszystkim dzieciakom.

Podsumowując, jeśli wahasz się, czy jako miejsce twojego wypoczynku wybrać Jastrzębią Górę, to te wszystkie atrakcje muszą Cię przekonać. Tam na pewno nie grozi Ci nuda, a wspomnienia z wakacji zostaną z tobą na długie lata.