Dąbki – piękna plaża nad niesamowitym morzem Bałtyckim

W Polsce nad Morzem Bałtyckim jest wiele ciekawych miejsc godnych odwiedzenia. Doskonałym przykładem są Dąbki, czyli wieś zlokalizowana w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim. Znajdziesz tam czystą i szeroką plażę, która pozwoli Ci odpocząć od zgiełku miasta, a także od codzienności. Zobacz, co jeszcze zyskasz, gdy odwiedzisz Dąbki.

Dąbki, czyli piękna piaszczysta plaża

Pierwszym miejscem, które polecamy, jest piękna piaszczysta plaża w Dąbkach. W sezonie jest na niej kąpielisko strzeżone przez ratowników WOPR. Istotne jest to, że zejście do wody jest tutaj bardzo łagodne, dlatego jest bezpieczne dla dzieci. Warto także skorzystać z darów Matki Natury i kupić rybkę złowioną przez okolicznych rybaków. Cumują tam bowiem porty rybackie, które zapewniają mieszkańcom i turystom świeże ryby prosto z morza.

Dąbki to nie tylko plaża i morze, ale także jezioro!

Będąc w Dąbkach, możesz udać się też nad jezioro Bukowo, które stanowi dawną zatokę morską. Od Morza Bałtyckiego odcina je Mierzeja Bukowska. Jest to prawdziwe królestwo dla wędkarzy, ale także osób, które kochają sporty wodne.

Jakie jeszcze atrakcje oferują Dąbki?

Dla spragnionych wrażeń Dąbki mają także wiele innych i ciekawych atrakcji. Działa tam na przykład Ranczo Mustafa, gdzie można nauczyć się jeździć konno lub spełnić marzenie o galopie brzegiem morza o zachodzie słońca. Co więcej, dla rodzin z dziećmi polecamy również odwiedzenie Rodzinnego Centrum Rozrywki Babolin.

Proponujemy także spacery pięknymi trasami turystycznymi, ścieżki rowerowe, szlaki kajakowe, latarnię morską, Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie i wiele, wiele więcej.