Jedna z najpopularniejszych polskich wsi nadmorskich – Dąbki

Dąbki to wieś uzdrowiskowa położona w województwie zachodniopomorskim nad Morzem Bałtyckim, a dokładnie na Wybrzeżu Słowińskim.

Dąbki – co oferuje ta wieś?

Ze względu na korzystne położenie w sezonie letnim miejscowość licznie odwiedzana jest przez turystów. Dlatego jeżeli szukasz idealnego miejsca na odpoczynek nad polskim morzem to Dąbki będą idealnym wyborem, gdyż mają wiele do zaoferowania.

Ciekawe miejsca w Dąbkach

W miejscowości Dąbki znajduje się piaszczysta i szeroka plaża, która zachęca do plażowania i kąpieli morskich. Wzdłuż morskiego brzegu ciągnie się promenada leśna mająca aż 6 km długości, więc osobom lubiącym spacery z pewnością ta trasa przypadnie do gustu. Podczas pobytu w Dąbkach z całą pewnością warto odwiedzić również Jezioro Bukowe, które będzie idealnym miejscem na odpoczynek zwłaszcza dla osób lubiących sporty wodne. Przy jeziorze znajduje się bowiem przystań żeglarska, więc można skorzystać z różnych atrakcji między innymi wybrać się w rejs statkiem wycieczkowym, lub wypożyczyć sprzęt pływacki. Ponadto działa tam również szkoła windsurfingu, więc każdy znajdzie coś dla siebie, aby miło spędzić czas. Oprócz tego warto wybrać się również na zwiedzanie bunkrów, które znajdują się w pobliskiej miejscowości Bobolin.

Te powojenne budowle są położone w wyjątkowo malowniczym miejscu, bezpośrednio na plaży. To pozostałości po tajnym poligonie Adolfa Hitlera. Bunkry w przeszłości prawdopodobnie były tarczami strzelniczymi do testów broni wielkiego kalibru, także miłośnicy historii koniecznie muszą wybrać się w te rejony, bo na prawdę warto. Niektóre z nich kryją w sobie dawne tajemnice, więc można w nich poczuć ducha przeszłości.

One thought on “Jedna z najpopularniejszych polskich wsi nadmorskich – Dąbki

Dodaj komentarz