Letnia edycja Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej oferuje szkolenia w Koszalińskim Pułku Przeciwlotniczym oraz Centrum Szkolenia Sił Powietrznych

Zarówno 8. Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy, jak i Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, będą gospodarzami czterotygodniowego kursu wojskowego. Ten specjalny program szkoleniowy jest częścią letniej edycji Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, noszącej nazwę „Wakacje z wojskiem”.

Ministerstwo Obrony Narodowej jest odpowiedzialne za przygotowanie tej specjalnej letniej edycji Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Program szkoleniowy, trwający nieco krócej niż miesiąc, jest skierowany do absolwentów szkół średnich i wyższych. Jego celem jest wprowadzenie uczestników do aktywnej rezerwy.

Jak informuje mjr Dariusz Radziewicz, rzecznik prasowy Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, kurs rozpocznie się 10 czerwca i potrwa 27 dni, kończąc się uroczystą przysięgą wojskową.

W ramach specjalnej edycji „Wakacje z wojskiem”, realizowane będzie także drugie szkolenie, trwające od 15 lipca do 10 sierpnia. Program ten jest skierowany przede wszystkim do uczniów i studentów, którzy ukończyli 18 lat. Chętni muszą zgłosić się do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji, gdzie rekruterzy wskażą im propozycje jednostek. Należy jednak mieć na uwadze, że miejsce szkolenia niekoniecznie musi być związane z miejscem zamieszkania. Ochotnik z Koszalina może na przykład przejść szkolenie w Łodzi i vice versa – wyjaśnia rzecznik prasowy CSSP w Koszalinie.