Rohlig Suus Logistics otworzyła gigantyczny magazyn w Koszalinie

Polska firma spedycyjna o zasięgu europejskim, Rohlig Suus Logistics, rozszerzyła swą operacyjność o nowy, imponujący magazyn w Koszalinie. Jest to największa firma logistyczno-spedycyjna w kraju, a także jedna z największych na Starym Kontynencie.

Choć obecność firmy w Koszalinie nie jest nowością, jak przypomina dyrektor regionalny Marcin Grzelak, to ostatnia inwestycja skierowana na rozbudowę magazynu zdecydowanie zasługuje na uwagę. Oddział w Koszalinie dział już od 7 lat, ale nowo wybudowany magazyn jest o ponad 60% większy od poprzedniego – mówi Grzelak, który jest odpowiedzialny za obszar północno-zachodni Polski.

Grzelak przyznaje, że pomimo wielu operatorów logistycznych operujących w Polsce, to właśnie ich firma wyróżnia się unikalnym podejściem. Nie ograniczają się do klasycznej działalności spedycyjno-transportowej, ale oferują kompleksowe usługi logistyczne, obejmujące projektowanie i zarządzanie najtrudniejszymi łańcuchami dostaw.

RSL postanowiła umiejscowić swój nowy magazyn w strefie ekonomicznej Koszalina. Jest to gigantyczny obiekt o powierzchni magazynowej wynoszącej 1,6 tysiąca metrów kwadratowych, dodatkowo z 230 metrami kwadratowymi przestrzeni biurowej. Co więcej, budynek spełnia rygorystyczne standardy certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent, co potwierdza, że został wybudowany z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju.