Pasja muzyczna podczas Płytowej Giełdy GraMuzyka w Koszalinie

Entuzjaści muzyki, zwłaszcza kolekcjonerzy płyt, zgromadzili się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej na pierwszej po przerwie wakacyjnej edycji Płytowej Giełdy GraMuzyka. Z taką możliwością rozszerzenia swoich domowych kolekcji muzyki, nie tylko mieszkańcy Koszalina, ale również okolic, przybyli aby skorzystać z okazji.

Giełda zapewniła ogrom wyboru – były to ponad 10 stoisk, rozmieszczonych nie tylko w przestrzeni Galerii Region, lecz także w przejściu do czytelni. Kilkanaście tysięcy albumów czekało na swoich nowych właścicieli. Wystawcy zjechali nie tylko z Koszalina czy okolic, ale również ze Szczecina, Łobza, Piły czy Poznania.

Oferta muzyczna obejmowała rozmaite gatunki – od klasyki, przez jazz, pop, elektronikę i rock, aż po najbardziej ekstremalne odmiany metalu.

Warto przypomnieć, że Płytowa Giełda GraMuzyka jest cyklicznym wydarzeniem w Koszalinie, które organizowane jest już od ośmiu lat. To dzieło blogera muzycznego GraMuzyka, który zainaugurował giełdę 28 marca 2015 roku w sklepie muzycznym Gram. Na początku na giełdzie wystawiali się tylko kolekcjonerzy z Koszalina, ale informacja o wydarzeniu szybko rozeszła się po całej Polsce. Z biegiem czasu miejsce giełdy zmieniało się – ze sklepu Gram, przez klub Jazzburgercafe, aż do Comics Clubu. Ostatecznie wydarzenie osiedliło się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, która od kilku edycji jest główną organizatorką tej imprezy.