Trasy i ścieżki rowerowe w Dąbkach. Gdzie warto wybrać się na wycieczkę?

Plaże, piękne krajobrazy, no i liczne ścieżki rowerowe – z tego słyną Dąbki. Turyści, którzy kochają aktywność fizyczną i wybierają Dąbki jako miejsce wypoczynku, na pewno nie będą zawiedzeni. Jakie trasy rowerowe w Dąbkach są warto naszej uwagi?

Przejażdżka rowerowa wzdłuż wybrzeża

Najpopularniejszą ścieżką rowerową w Dąbkach jest trasa biegnąca wzdłuż wybrzeża. Jest to trasa płaska, łatwa do pokonania, która umożliwia podziwianie pięknych widoków na Morze Bałtyckie. Przy dobrej pogodzie można zobaczyć z niej nawet wybrzeże Szwecji.

Wycieczka rowerowa przez lasy Pobrzeża Słowiańskiego

Kolejną popularną trasą rowerową jest trasa prowadząca przez lasy Pobrzeża Słowińskiego. Trasa ta biegnie przez malownicze miejsca, gdzie można podziwiać przyrodę i zwierzęta żyjące w tych okolicach. Osoby, które lubią się gdzieś zatrzymać i przy okazji dobrze zjeść, na trasie mogą znaleźć wiele ciekawych miejsc na odpoczynek.

A może rowerem przez klify?

Dla bardziej wymagających rowerzystów, w Dąbkach znajdziemy również trasy rowerowe o większym stopniu trudności. Jedną z nich jest trasa prowadząca przez klify, która wymaga nieco większej kondycji i umiejętności technicznych jazdy na rowerze. Jednak trud wspinaczki jest wynagradzany pięknymi widokami na morze i klify.