Wakacje nad morzem. Gdzie rezerwować domki?

Wybrzeże Bałtyku to tradycyjnie jeden z głównych kierunków wakacyjnych wyjazdów Polaków. Coraz więcej osób rezygnuje z ofert biur podróży i wyrusza nad morze na własną rękę w poszukiwaniu miejsc, w których będą mogli zrelaksować się bez hałaśliwych tłumów i uciążliwego sąsiedztwa. Takim rozwiązaniem są domki letniskowe na wynajem. Gdzie i jak można zarezerwować wczasy nad morzem w domku letniskowym?

Swoboda wypoczynku

Zorganizowane formy wypoczynku adresowane do odbiorców masowych zapewniają wczasowiczom pobyt ograniczony sztywnymi ramami programu. Rytm dnia dyktują pory posiłków a fakultatywne wycieczki i imprezy niekoniecznie odpowiadają zainteresowaniom uczestników. Zatłoczone plaże i nadmorskie promenady oraz wysokie ceny zachęcają do poszukiwania alternatywnych rozwiązań w stosunku do ofert biur podróży. Domki nad morzem to szansa na nieskrępowany pobyt wakacyjny w warunkach zbliżonych do domowych. Wygoda, elastyczne dysponowanie czasem, spokój i bezpieczeństwo to podstawowe zalety tej coraz popularniejszej formy wypoczynku.

Czas na rezerwację domku

Domki nad morzem można łatwo zarezerwować online korzystając z internetowych portali turystycznych takich jak e-wczasy.pl. Możemy sobie wybrać domek w zaplanowanej okolicy np. na Pobrzeżu Szczecińskim w otoczeniu sosnowego lasu lub w pobliżu zejścia na plażę. Oczywiście, żeby mieć większy wybór, warto rozejrzeć się za domkiem nad morzem odpowiednio wcześnie. Bezpośredni kontakt z właścicielem obiektu umożliwia zapytanie o wyposażenie domku i jego najbliższe otoczenie oraz ustalenie szczegółów naszego pobytu. Możliwość zabrania ze sobą domowych zwierząt, darmowy parking dla samochodu, bezpieczny plac zabaw dla dzieci, miejsce na grilla, dostęp do Internetu itp. mogą być ważnymi argumentami przy wyborze miejsca. Dzięki temu można uniknąć późniejszego rozczarowania.

Wypoczynek na Pobrzeżu Szczecińskim

Pobrzeże Szczecińskie oferuje różnorodne możliwości wakacyjnego wypoczynku. Głównym ośrodkiem turystycznym zachodniego wybrzeża jest Świnoujście z jego szerokimi, piaszczystymi plażami. Liczące ponad 40 tys. mieszkańców miasto jest także dużym portem morskim i związany z tym duży ruch może być uciążliwy dla osób pragnących ciszy i spokoju. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wynająć domki w mniejszych miejscowościach takich jak Międzyzdroje, Pobierowo lub Rewal, a do Świnoujścia wybrać się na krótki wypad w celach turystycznych. Planując wypoczynek nad Bałtykiem, trzeba wziąć pod uwagę kapryśną polską pogodę i możliwość wypełnienia czasu atrakcjami innymi niż plażowanie i spacery nadmorską promenadą.

Międzyzdroje

Międzyzdroje to największy ośrodek turystyczny na wyspie Wolin i siedziba Wolińskiego Parku Narodowego. Główne atrakcje miasta skupione są w pobliżu molo i Alei Gwiazd z odciśniętymi dłońmi słynnych twórców polskiego kina i teatru. Oceanarium, Muzeum Figur Woskowych i Labirynt Luster mogą być ciekawą atrakcją w czasie niepogody, a spacer do Zagrody Pokazowej Żubrów lub wycieczka nad Jezioro Turkusowe zapewnią ucieczkę od nadmiaru słońca. Z Międzyzdrojów można się wybrać do Świnoujścia, żeby zwiedzić najwyższą latarnię morską nad Bałtykiem lub zobaczyć odbywającą się w lipcu paradę żaglowców Sail Świnoujście.

Pobierowo

Pobierowo słynie ze wzbudzającego wiele kontrowersji Hotelu Gołębiewski, największego hotelu w Polsce. Domki letniskowe zapewniają jednak bezpieczny dystans od tego turystycznego molocha. Sercem Pobierowa jest nadmorski deptak, czyli ulica Grunwaldzka. W wolnym czasie można się wybrać do pobliskiego Dziwnowa. Dziwna to wschodnia odnoga w delcie Odry, w której pod wpływem przeważających zachodnich wiatrów napierające wody Bałtyku wpychają wody rzeki z powrotem i Dziwna płynie pod prąd. Atrakcjami Dziwnowa są most zwodzony nad Dziwną, Morskie Centrum Nauki i Nadmorski Park Miniatur i Kolejek.

Rewal

Atrakcją Rewala jest Aleja Zakochanych z pomnikiem-ławeczką Romea i Julii oraz pomnikiem Małego Księcia i Róży. Interesująca może być przejażdżka Nadmorską Koleją Wąskotorową, kursującą na trasie Gryfice-Pogorzelica. Najmłodsi chętnie odwiedzą Park Wieloryba z figurami zwierząt morskich. Z Rewala trzeba obowiązkowo wybrać się do Trzęsacza, który jest podręcznikowym przykładem działania abrazji. Tam na skraju wysokiego klifu znajdują się resztki gotyckiego kościoła, zbudowanego kilka wieków temu w odległości niemal 2 km od brzegu morza.