Wiosenna giełda ogrodnicza w Koszalinie

Miniony weekend, sobota i niedziela, w godzinach od 9 do 15, przyciągnął miłośników natury do hali Gwardii w Koszalinie (sytuowanej na skrzyżowaniu ulic Juliana Fałata i Sportowej), gdzie odbyła się wiosenna giełda ogrodnicza. Liczące dziesiątki straganów wydarzenie oferowało mnogość cebul kwiatowych, sadzonek roślin kwiaciarskich, krzewów oraz drzew.

Organizatorzy giełdy podkreślają, że wiosna to idealny czas na ulepszanie i dekorowanie ogródków, balkonów czy tarasów. Dlatego właśnie powstała idea Giełdy Ogrodniczej. Jej tematyka była szeroka: począwszy od kwiatów rabatowych, poprzez materiały szkółkarskie – zarówno owocowe jak i ozdobne, nasiona, rozsadę warzywną. Nie zabrakło też elementów małej architektury ogrodowej, narzędzi i sprzętu do produkcji ogrodniczej czy produktów służących ochronie roślin. Dodatkowo, miłośnicy ogrodnictwa mogli liczyć na fachowe doradztwo.

Już od rana tereny wokół hali Gwardii tętniły życiem. Wpływ na to miała piękna, słoneczna aura, która zachęcała do spacerów i robienia zakupów. A wybór był ogromny.

Poza straganami z nasionami i sadzonkami, znaleźć tu można było stanowiska oferujące fontanny ogrodowe, akumulatory, kosiarki do trawy, drobny sprzęt ogrodniczy oraz nawozy.

Na giełdzie pomyślano również o tych, którzy w trakcie zakupów poczuli głód. Działały tutaj foodtrucki oraz stoiska ze słodkościami i oscypkami.