Zakończono renowację ulicy Chopina w Sławnie

Ulica Chopina w Sławnie, po długotrwałych pracach renowacyjnych, została w pełni udostępniona dla ruchu drogowego. Mając za sobą zakończony etap prac, ekipa budowlana przeniosła swoje działania na ulicę Jagiełły. Z dniem dzisiejszym, czyli 04.10.2023 r., mieszkańcy i kierowcy mogą cieszyć się z nowego asfaltu na ulicy Chopina.

Projekt modernizacji dróg powiatowych – Chopina, Jagiełły oraz Gdańskiej w Sławnie jest finansowany z funduszy Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Powiat Sławieński otrzymał dofinansowanie w wysokości 9,5 mln złotych na realizację tej inwestycji. Całość kontraktu wynosi ponad 14,5 milionów złotych, a zadanie realizuje renomowana firma budowlana Krężel z Kobylnicy.

Przebudowa ulicy Chopina składała się z szeregu różnorodnych prac. Rozpoczęto od rozbiórki i przygotowania terenu, następnie przystąpiono do robót ziemnych i modernizacji istniejącej kanalizacji deszczowej. Kolejnym etapem była budowa nowego fundamentu oraz nawierzchni. W sumie, długość odnowionego fragmentu drogi to 392 metry.