Zmagania kolarskie w Dąbkach: Mistrzostwa Polski LZS oraz Puchar Polski

W malowniczych Dąbkach odbyły się zacięte zmagania sportowe. Tym razem to nie piłkarze czy lekkoatleci stanęli do walki, ale kolarki, które rywalizowały w jeździe indywidualnej na czas. Te emocjonujące zawody zostały przeprowadzone w ramach prestiżowych Mistrzostw Polski LZS oraz XXVI Edycji Pucharu Polski w kolarstwie szosowym.

Organizacją tej znakomitej imprezy sportowej zajął się Klub Kolarski Ziemia Darłowska, który zadbał o każdy szczegół, aby rywalki mogły w pełni skupić się na rywalizacji. Dalszą część zawodów zaplanowano na niedzielę – 4 czerwca, kiedy to miłośnicy kolarstwa będą mogli śledzić wspólny start zawodniczek w Jarosławcu.

Oto pełne wyniki Mistrzostw Polski LZS w kolarstwie szosowym dla kobiet, gdzie dyscypliną była jazda indywidualna na czas.

Dla młodszych juniorek wyniki prezentują się następująco: zdobywczynią złotego medalu została Maria Okrucińska, która wyprzedziła Alicję Purchalak (miejsce drugie) oraz Darię Ostrycharz, która uplasowała się na trzecim stopniu podium.

W kategorii kobiet triumfowała Kamila Mróz. Tuż za nią, na drugim miejscu, uplasowała się Natalia Krześlak. Brązowy medal przypadł Annie Długasz.