Cennik i zasady korzystania ze stref parkowania w Dąbkach i Darłowie w sezonie letnim 2023

Letni sezon 2023 przynosi nowe zasady dotyczące korzystania ze stref płatnego parkowania w Darłowie. Od 1 czerwca 2023 roku, za miejsca parkingowe w Strefach Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN) oraz na Płatnych Placach Parkingowych Niestrzeżonych (PPN) będzie można zapłacić używając monet, kart płatniczych (tylko na wybranych parkingach) lub za pośrednictwem płatności elektronicznych wykorzystujących aplikacje takie jak: moBILET, SKYcash, mPAY. Wszystkie abonamenty do nabycia będą w siedzibie Biura SPPN/PPN zlokalizowanym w Darłówku Zachodnim przy ul. Kotwicznej 12.

W tegorocznej ofercie parkingowej pojawiło się kilka istotnych zmian. Pierwsza to wprowadzenie stawki zerowej dla samochodów elektrycznych na terenie Gminy Miasto Darłowo. Druga to modyfikacja stawek jednorazowych oraz dodatkowych za parkowanie w SPPN i PPN. Kolejna zmiana dotyczy rozbudowy PPN – trzy nowe lokalizacje to ulica Ojca Damiana Tynieckiego w Darłowie oraz powiększenie miejsc na ulicach Conrada (PIRS) w Darłówku Wschodnim i Wilków Morskich (SAR) w Darłówku Zachodnim.

SPPN przy ul. Kapitańskiej została rozszerzona, a jej nowe granice obejmują miejsc postojowe między ulicą Zwycięstwa a Nadmorską. Na ten sezon wprowadzono również nowy abonament sezonowy typu „M” dla mieszkańców Gminy Darłowo oraz tygodniowy abonament typu „W” dla przedsiębiorców działających w branży turystycznej na terenie Gminy Miasto Darłowo, ale tylko dla określonej lokalizacji – ulicy Nadmorskiej w Darłówku Zachodnim. Konieczne jest potwierdzenie prowadzenia działalności gospodarczej (CEIDG).

Na PPN dostępny jest również 5-dniowy abonament typu „U”, obowiązujący od poniedziałku do piątku w dniach od 1 do 23 czerwca. Oferta ta skierowana jest do uczniów Zespołu Szkół Morskich w Darłowie, którzy po okazaniu legitymacji szkolnej mogą skorzystać z parkingu na ulicy Chopina. Administrator nie zapewnia jednak dostępności wolnych miejsc i sugeruje alternatywne lokalizacje: ulice Zamkową i Ojca Damiana Tynieckiego.