Brak ostrożności na drodze w deszczowy dzień prowadzi do wypadków w powiecie koszalińskim

Dzisiejsza niepogoda stworzyła trudne warunki na drodze, co zmuszało kierowców do większej ostrożności. Niestety, dwóch z nich na terenie powiatu koszalińskiego doświadczyło niebezpiecznych skutków braku dostosowania prędkości do panujących warunków.

Pierwszy z incydentów miał miejsce w Kępinach, gdzie kierowca ciężarówki nie zdążył prawidłowo zareagować na gwałtownie pogorszone warunki na jezdni. Skutkiem tego było zjechanie pojazdu ze stromej skarpy. Szczęśliwie, mimo poważnego charakteru zdarzenia, kierowca nie doznał żadnych obrażeń. Obecnie na miejscu trwają czynności policyjne.

Drugi przypadek nastąpił kilka godzin wcześniej na autostradzie S6. Tam, przy zjeździe na Gorzebądz, kierujący oplem stracił kontrolę nad swoim pojazdem i uderzył w drogowe znakowanie oraz plastikowe barierki. Mimo dosyć spektakularnego charakteru wydarzenia, kierowca wyszedł z niego bez szwanku. Przeprowadzone na miejscu badania wykazały, że był trzeźwy.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, szczególnie w sytuacji gorszej widoczności i poślizgu spowodowanego przez padający deszcz.