Mariusz K. z Koszalina podejrzany o oszustwo kilkudziesiąt osób i firm

Okręgowy rzecznik PAP w Koszalinie przekazał informacje o działalności Mariusza K., właściciela koszalińskiego przedsiębiorstwa specjalizującego się w tworzeniu oraz instalacji hal, w tym sal na wesela czy magazyny. Okazuje się, że mężczyzna ten jest podejrzewany o dokonanie szeregu oszustw majątkowych, których ofiarami padło aż 50 klientów z różnych rejonów Polski. Straty finansowe pokrzywdzonych wynoszą od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych.

Prokuratura Rejonowa w Koszalinie przejęła całkowity nadzór nad śledztwem dotyczącym firmy Mariusza K., które toczy się od 2022 roku. Przedsiębiorstwo jest znane z produkcji i montażu różnobranżowych hal, takich jak np. weselne, magazynowe czy sportowe. Jak informował Ryszard Gąsiorowski, prokurator PAP, wcześniej zdarzało się, że postępowania były inicjowane przez różne prokuratury na terenie całego kraju – tam zgłaszali się poszkodowani klienci.

Postępowanie było chwilowo zawieszone w oczekiwaniu na opinie specjalisty ds. rachunkowości. Jednakże, kiedy ekspertyza została sporządzona, prokuratura wznowiła dochodzenie.

Mariusz K. usłyszał zarzuty dotyczące oszustw finansowych, których ofiarami padło blisko 50 osób prywatnych i podmiotów gospodarczych. Jak zaznaczył prokurator Gąsiorowski, mężczyzna ten prowadził swoją działalność gospodarczą początkowo jako jednoosobowa firma, a później przekształcił ją w spółkę.