Burmistrz Sławna ogłasza finalizację przebudowy stadionu sportowego

Burmistrz miasta Sławno, Krzysztof Frankenstein, przekazał wiadomość, że gruntownie odnowiony stadion sportowy został odebrany od wykonawcy. Dodał także, że przez następny rok odpowiedzialność za stan murawy piłkarskiego boiska oraz otaczającego go terenu zielonego spoczywać będzie na barkach firmy, która przeprowadziła prace renowacyjne.

Zakończone prace nadawały Stadionowi Miejskiemu w Sławnie (województwo zachodniopomorskie) kategorię V, co oznacza, że obiekt jest teraz w pełni przystosowany do przeprowadzania zawodów lekkoatletycznych. Przebudowa objęła m.in. ustanowienie czterotorowej bieżni okrężnej o długości 400m oraz sześciotorowej bieżni prostej liczącej 110m. Dodatkowo, na obszarze stadionu zainstalowano system odwodnienia.

W ramach modernizacji, arena lekkoatletyczna została wyposażona w szereg udogodnień. Wśród nich znalazła się dwuścieżkowa skocznia do skoku w dal i trójskoku z rozbiegiem umożliwiającym starty w obie strony. Dodatkowo, obiekt zyskał rozbiegi do rzutu oszczepem z polem rzutów umieszczonym na murawie, skocznię do skoku wzwyż, oraz rzutnię do pchnięcia kulą z sektorem rzutów na murawie i alternatywnym sektorem rzutów na powierzchni pokrytej mączką mineralną. W końcu, ustanowiono także skocznię dwukierunkową do skoku o tyczce oraz rów z wodą dla biegów z przeszkodami.