Dwóch kierowców pod wpływem alkoholu zatrzymanych przez koszalińską policję podczas majówki

Podczas akcji policyjnej mającej miejsce w czasie długiego weekendu majowego, koszalińscy stróże prawa zatrzymali do kontroli dwóch mężczyzn prowadzących pojazdy, będąc w stanie nietrzeźwości. Obydwoje sprawcy stwarzali realne zagrożenie na drogach dla siebie i innych uczestników ruchu.

W pierwszym przypadku, 49-letni kierowca hyundai’a został zatrzymany na ulicy Połtawskiej. Jego niewłaściwe zachowanie na drodze wzbudziło podejrzenia policjantów. Jak się okazało, mężczyzna miał problem z utrzymaniem swojego auta na właściwym pasie ruchu. Przeprowadzone na miejscu badania wykazały obecność 2,2 promila alkoholu w jego organizmie – informuje asp. Izabela Sreberska, rzecznik prasowy koszalińskiej Komendy Policji.

Drugi z zatrzymanych to 58-letni kierowca renault, który został zauważony przez patrol drogówki na ulicy Armii Krajowej. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,8 promila alkoholu we krwi.

Wobec obu nietrzeźwych kierowców zastosowano tymczasowe zajęcie mienia na poczet przyszłej kary. Za swoje nieodpowiedzialne czyny, obaj mężczyźni będą musieli odpowiedzieć przed sądem. Według asp. Izabeli Sreberskiej, grozi im surowa kara – do 3 lat pozbawienia wolności, a nawet do 15 lat zakazu prowadzenia pojazdów. Dodatkowo mogą zostać ukarani grzywną sięgającą nawet 60 tysięcy złotych.