Hospitalizowane dzieci w Koszalinie otrzymują choinkę i prezenty od leśników i funkcjonariuszy Służby Więziennej

Atmosfera świąteczna zawitała na Oddział Dziecięcy Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. W piątkowy poranek, pracownicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych ze Szczecinka, a także reprezentanci Służby Więziennej, zaskoczyli małych pacjentów dostarczając im choinkę zapachem przypominającą święta oraz prezenty.

Szczegółowo rzecz ujmując, to leśnicy z Nadleśnictwa Manowo oraz ich koledzy z RDLP w Szczecinku połączyli siły z funkcjonariuszami Służby Więziennej z Okręgu Koszalińskiego. Na czele grupy stanął młodszy chorąży Cezary Sierzputowski, który jest pomysłodawcą tej altruistycznej inicjatywy skierowanej do hospitalizowanych dzieci.

Cezary Sierzputowski wyjaśnia, że od kilku lat prowadzą tę świąteczną akcję. Pracownicy z całego okręgu włączają się w ten charytatywny projekt. Co roku odwiedzają szpital, dekorują choinkę i przynoszą upominki dla najmłodszych pacjentów. Sierzputowski podkreśla, że każda taka akcja przynosi im dużo radości i satysfakcji, a szczególnie moment, gdy uśmiech pojawia się na twarzach dzieci. Jednakże, nie zapomniał on również podziękować wszystkim swoim kolegom z pracy za ich zaangażowanie. To właśnie dzięki nim te wydarzenia mają miejsce – to oni odpowiedzieli na apel o pomoc i przygotowali prezenty.