Odpowiedzialność na drodze – policyjna akcja "Motocykl" dla bezpieczeństwa kierowców jednośladów

W dniu wczorajszym, jednostka Ogniwa Ruchu Drogowego przeprowadziła kontrolę drogową pod kodem „Motocykl”. Zadaniem policji w tym przypadku było głównie zniwelowanie zagrożeń dla bezpieczeństwa na naszych drogach, które wynikają z nieodpowiedzialności prowadzących jednoślady. Szczególny nacisk położono na egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości oraz natychmiastowe reagowanie na wykonanie ryzykownych manewrów przez motocyklistów.

Przez cały poprzedni dzień, funkcjonariusze ze Sławnieńskiego Ogniwa Ruchu Drogowego skupiali swoją uwagę na miłośnikach jazdy na jednośladach. Akcja „Motocykl” miała na celu m.in. uniemożliwienie dalszej jazdy tym kierującym, którzy nie posiadali odpowiednich uprawnień do prowadzenia motocykli, sprawdzanie technicznego stanu pojazdów oraz kontrola trzeźwości kierujących.

W trakcie działań, które miały miejsce w dniu wczorajszym, mundurowi przeprowadzili 86 kontroli pojazdów, w tym 50 skontrolowanych pojazdów to były motocykle i 6 motorowery. W wyniku tych działań, stróże prawa zanotowali 28 przewinień na drodze, z czego dwie osoby prowadzące motocykle dopuściły się naruszeń. 16 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi za te wykroczenia.

Chcielibyśmy przypomnieć wszystkim kierującym o konieczności zachowania ostrożności oraz przestrzegania zasad ruchu drogowego, bowiem każdy uczestnik ruchu drogowego musi pamiętać o swoim bezpieczeństwie, jak również bezpieczeństwie innych. Warto podkreślić, że nawet najmniejsze zderzenie między motocyklem a samochodem najczęściej kończy się tragicznie dla motocyklisty. Zanim wykonasz jakikolwiek manewr na drodze, czy to skręt czy zmiana pasa ruchu, warto spojrzeć uważnie w lusterka. Motocykl często jest zauważalny dopiero w ostatniej chwili.