Potężna gałąź zdewastowała ławkę w parku ABC w Koszalinie: Teren zamknięty dla bezpieczeństwa

W Koszalinie, w parku o nazwie ABC, doszło do niecodziennego zdarzenia. Mocna gałąź oderwała się od jednego z drzew i runęła na ławkę, która stojąc bezpośrednio pod nim, uległa całkowitemu zniszczeniu. W konsekwencji tego incydentu, Zarząd Dróg i Transportu (ZDiT) w Koszalinie podjął decyzję o tymczasowym zamknięciu części terenu parku, który znajduje się między ulicami Wańkowicza i Okulickiego.

Czytamy w komunikacie wydanym przez ZDiT i opublikowanym na ich profilu facebookowym, że 10 czerwca 2024 roku, fragment Parku ABC – obszar otaczający trzy drzewa znajdujące się blisko wejścia do Przedszkola nr 16 – został zamknięty do odwołania. Powodem jest potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia przechodniów spowodowane możliwością oderwania się suchych gałęzi. W celu zapewnienia bezpieczeństwa, teren został odpowiednio zabezpieczony taśmą.

Zarząd dodał również informację o podjęciu decyzji o natychmiastowym usunięciu tych drzew. Do czasu zakończenia prac, wejście do Przedszkola nr 16 od strony placu zabaw zostało tymczasowo zamknięte. Komunikat kończy się apelem do mieszkańców: „Prosimy o zachowanie ostrożności!!”.

Warto przypomnieć, że już pod koniec marca mieszkańcy okolicznych bloków skierowali prośbę do mediów o interwencję dotyczącą stanu parku, który ich zdaniem był mocno zaniedbany. Jedna z czytelniczek, która codziennie przechodziła przez park udając się na pobliski rynek, podkreślała, jak bardzo smuci ją jego stan: „Ławki są nie tylko strasznie zaniedbane, obdrapane i pozarastane, ale też poniszczone przez wandali. Drzewa połamane, uszkodzone przez silne wiatry, zamiast zdobić, to tylko straszą”.