Prezydent Koszalina Piotr Jedliński zapowiada start w wyborach samorządowych 2024

Nie ma jeszcze innych pewnych kandydatów na prezydenta Koszalina, jednak obecny prezydent miasta, Piotr Jedliński już publicznie zapowiedział swoje ponowne ubieganie się o urząd podczas najbliższych wyborów samorządowych planowanych na wiosnę 2024 roku. Ciekawym pytaniem pozostaje, kto postanowi stanąć przeciwko niemu w tych wyborach?

Znany koszaliński polityk, Tomasz Sobieraj, obecny wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego i lider Platformy Obywatelskiej w Koszalinie, zapytany o ewentualne kandydowanie, nie potrafił nam jednoznacznie odpowiedzieć. Mówi się o nim od kilku miesięcy jako o potencjalnym kandydacie Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta. Tomasz Sobieraj przyznaje, że rozmowy na ten temat już się rozpoczęły, ale oficjalna decyzja zostanie ogłoszona po uzgodnieniu z koalicjantami i sojusznikami i po ustaleniu dokładnego terminu wyborów.

Reprezentujący partię Prawo i Sprawiedliwość w Koszalinie deklarują, że nie zamierzają wspierać żadnego innego kandydata, gdyż planują wystawić własne nazwisko. Artur Wiśniewski, lider koszalińskiego PiS-u i radny miasta, zdradził nam, że w grę wchodzi zarówno kandydat, jak i kandydatka z ich partii. Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, a nazwisko ich przedstawiciela zostanie ogłoszone dopiero po ustaleniu wszystkich kluczowych terminów wyborczych, prawdopodobnie w styczniu.