Przestępstwo na koszalińskim wiadukcie: mężczyźni strzelają do lamp

Firma budowlana Intop, która jest twórcą nowo powstałego wiaduktu w Koszalinie wzdłuż alei Monte Cassino, nagrała dwóch mężczyzn za pomocą swojego systemu monitoringu. Niewykluczone przestępcy w ciemnościach nocy z czwartku na piątek przemierzali wiadukt, oddając strzały z niezidentyfikowanej dotąd broni i powodując szkody w oświetleniu.

– Film pochodzi od Intop, firmy odpowiedzialnej za budowę mostu – potwierdził Marcin Żełabowski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie. – Złożyliśmy już oficjalne zgłoszenie do policji o udostępnienie nagrań z kamery monitoringu znajdującej się na stacji paliw Shell. Na całej trasie od stacji do ulicy Kutrzeby tylko dwie lampy nie ucierpiały – wyjaśnił.

Nadkomisarz Monika Kosiec, reprezentująca Komendę Miejską Policji w Koszalinie, przyznaje, że śledztwo jest prowadzone, choć jest to sprawa jeszcze bardzo świeża. Policjanci zabezpieczyli już nagrania z monitoringu stacji paliw i aktualnie pracują nad ustaleniem tożsamości sprawców. Wstępna analiza wskazuje, że mężczyźni używali jakiegoś rodzaju broni, prawdopodobnie pistoletu pneumatycznego, jednak ta kwestia będzie jeszcze przedmiotem dalszego dochodzenia.

Początkowe szacunki wskazują, że straty wynoszą około 20 tysięcy złotych, jednak finalne obliczenia mogą okazać się wyższe po całkowitym zinwentaryzowaniu zniszczeń.