Trzej diakoni przyjmują święcenia prezbiteratu w konkatedrze w Kołobrzegu 25 maja

W sobotę, 25 maja, w kołobrzeskiej konkatedrze odbędzie się uroczystość święceń trzech diakonów z naszej diecezji. Biskup Zbigniew Zieliński przekształci ich w prezbiterów podczas Mszy Świętej, która rozpocznie się o godzinie 11.

Zapraszamy do udziału wszystkich: dzieci, młodzież, dorosłych, służbę liturgiczną ołtarza, harcerzy oraz młodzież tworzącą różne wspólnoty i ruchy katolickie. Uroczystość ta stanowi nie tylko okazję do refleksji nad kapłaństwem i powołaniami do niego, ale także nad Bożym planem dla każdego z nas – to słowa ks. Radosław Suchorab, rektor WSD.

Ksiądz Radosław Suchorab prosi także o modlitwę za przyszłych neoprezbiterów w czasie ich ostatnich przygotowań do posługi kapłańskiej. Warto duchowo złączyć się z WSD w Koszalinie od wtorku 21 maja do środy 22 maja. W tych dniach seminaryjna wspólnota będzie prowadzić całonocną adorację w intencji diakonów i kl. Szymona, który również przyjmie święcenia. Dodatkowo, w dniach od 18 maja do 24 maja, diakoni będą przebywać na rekolekcjach w domu sióstr w Lipiu, przygotowując się do święceń.