W najbliższym czasie wiatr nad Bałtykiem może osiągnąć nawet 125 km/h

Nadchodzące dni będą obfitować w porywisty wiatr nad Morzem Bałtyckim. Według prognoz synoptyków wiatr może sięgać nawet do 125 km/h. Jeśli chodzi o miejscowości nad samym morzem, to ostrzeżenia są trzeciego stopnia. W innych miejscowościach na północy kraju i centrum ostrzeżenia są drugiego stopnia, z kolei na południu pierwszego stopnia.

Ostrzeżenie trzeciego stopnia dla nadmorskich miejscowości

Najbardziej intensywne porywy wiatru mogą występować nad samym Morzem Bałtyckim. Tutaj prognozuje się, że wiatr może osiągać prędkość nawet do 125 km/h. Najbardziej porywisty wiatr ma występować w piątek oraz w nocy z piątku na sobotę, a także w poniedziałek oraz w nocy z poniedziałku na wtorek. Z tego powodu wszyscy mieszkańcy o ile mogą, to powinni w tych dniach pozostać w domu. Warto także zwrócić uwagę na zabezpieczenie przedmiotów, które mogą zostać porwane przez wiatr.

Na samym Morzu Bałtyckim może także wystąpić sztorm. Zanosi się na sztorm o sile około 11-12 w skali Beauforta. Z tego co zapowiadają synoptycy pogodowo, to fale na morzu mogą wynosić nawet 12 metrów.