Nieopodal uzdrowiska Dąbki okradziono remizę strażacką i wóz strażacki

Ochotnicza straż pożarna w Bukowie Morskim została obrabowana. Łupem złodziei padł m.in. wóz strażacki, w którym znajdowało się pełne wyposażenie. Teraz wóz strażacki udało się odzyskać, jednak już bez wyposażenia, które jest niezbędne, aby móc nieść pomoc.

Udało się odzyskać wóz strażacki, jednak bez wyposażenia

Zarówno strażacy, jak i lokalna społeczność nie może uwierzyć, że ktoś mógł okraść remizę strażacką. Wśród rzeczy, który zostały skradzione przez złodziei znajdowały się m.in. agregaty, pilarki, ubrania strażackie, latarki, prądnice, łomy, toporki, gaśnice, zbiorniki na wodę, przedłużacze, radiostacje, kanistry, łopaty, pompy, siekiery, klucze, a także wiele innego sprzętu ratunkowego i pożarowego.

Z tego powodu w sprawie interweniowało już także Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także Wojewódzka Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. Już prowadzone są działania, aby strażacy z Bukowa Morskiego mogli nieść pomoc.

Warto dodać, że Ochotnicza Straż Pożarna z Bukowa Morskiego to ważna jednostka strażacka dla regionu. Znajduje się ona niedaleko uzdrowiska Dąbki, w którym przez cały rok przebywa wielu turystów.