Zaszczytny gość w Nadmorskim Biegu Uzdrowiskowym w Dąbkach – Krystian Zalewski

W tegorocznej, 11 edycji Nadmorskiego Biegu Uzdrowiskowego w Dąbkach, specjalnym uczestnikiem będzie Krystian Zalewski. W obliczu jego obecności, istniejący rekord biegu o czasie 31:05 może zostać zagrożony. Zalewski, będący rekordzistą Polski w półmaratonie z wynikiem 1:01:32, zapowiada bezkompromisowe rywalizowanie.

Organizatorzy wydarzenia, chcąc dodatkowo zaostrzyć zawody, stawiają nagrodę 1000 złotych za pobicie rekordu trasy zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet (który obecnie wynosi 35:07). Wypowiedź Macieja Rudnikowskiego, dyrektora Nadmorskiego Biegu Uzdrowiskowego w Dąbkach, wyraża radość z faktu udziału Krystiana Zalewskiego w imprezie. Zawodnik ten reprezentował Polskę na wielu międzynarodowych arenach, co dodaje eventowi prestiżu i emocji.

To jest jedyna okazja, by zmierzyć się z jednym z najwybitniejszych polskich biegaczy i jednocześnie doświadczyć uroków nadmorskiego klimatu Uzdrowiska Dąbki oraz rozkoszować się atrakcjami jeziora Bukowo. Przypominamy, że do końca maja obowiązuje obniżona opłata startowa.

Po zakończeniu zawodów, uczestnicy będą mogli cieszyć się wyjątkowym posiłkiem w postaci specjalnej zupy rybnej, ciasta oraz napoju ze szczyptą chmielu. Dodatkowym plusem dla tych, którzy zdecydują się pozostać w Uzdrowisku Dąbki do wieczora, jest bezpłatny występ kabaretów Czesuaf i Chyba.